poniedziałek, 1 maja 2017

Sport dla szczeniaka.

This topic contains 9 replies, has 6 voices, and was last updated by TEKILA16 TEKILA16 4 months ago.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Lusia
    Lusia
    Participant

Jaki sport można ,,trenować” ze 4-5 miesięcznym szczeniakiem na zwykłym spacerze?
    Niko ostatnio ma bardzo dużo energii, a ja mam zamiar zabrać go niedługo na spacer. Mówiąc ,,niedługo” mam na myśli jakąś połowę lipca 😉
    Niestety dzisiaj Niko wyjechał z Olą nad jezioro i wraca w poniedziałek, ale i tak biorę go do siebie mniej więcej co dwa tygodnie więc dla mnie nie ma to znaczenia. Jednak wczoraj przy zabawie Niko boleśnie odznaczył ząbki na mojej ręce xD

korcia24
    korcia24
    Participant

Ciężko mówić o uprawianiu jakiś konkretnych sportów w jego wieku 😀
    Możecie robić małe wprowadzenie. Polecam posłuszeństwo na początek – czy to Rally-o, czy obi. Z takich bardziej aktywnych sportów – jeżeli lubi aportować, rzucaj mu frisbee (ale wyłącznie na ziemię lub rollery!), krótkie przebieżki 😀

Lusia
    Lusia
    Participant

Nie chodziło mi o takie ,,zaawansowane sporty” tylko coś właśnie w rodzaju aportowania. Niko lubi aportować, ale wolałabym żeby to było bardziej coś w rodzaju lekkiego gryzaka niż frisbee. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy skoki wzwyż mogą być dla szczeniaka?
    Bo Niko pięknie skacze 🙂

Victoria
    Victoria
    Participant

Sporty typu Rally-O czy Obi – jak najbardziej. Skoki już niekoniecznie, bo póki psiak rośnie, nie powinno się go tak przeciążać.
    Na frisbee możesz go nakręcać, ale akurat ja spotkałam się z twierdzeniem, że rollery bardziej obciążają psa niż niskie loty, gdzie nie musi skakać, tylko biec za dyskiem. I trzeba przyznać, że coś w tym jest 😉 To samo się tyczy dzikiego biegania za piłką – musi być umiar.
    Jeśli chcesz z nim coś robić w kierunku agility, to możesz go nauczyć przebiegania przez skrzydła stacjonaty, o ile masz takową. Ja jednak z całego serca polecam Rally-O, nie obciąża to psa tak, jak inne sporty, a daje równie dużo satysfakcji 😉 No i na pewno przyda się też na co dzień.

Lusia
    Lusia
    Participant

Dzięki za info, ale i tak nie nastawiałam się na kupno rollera bo nie widziałam w okolicy. A co do frisbee to może są dostępne gumowe czy tylko plastikowe, bo do tej pory nie widziałam gumowego frisbee. Myślę że zamiast Rally-O możemy poćwiczyć bieganie, ale wolne na krótkie odległości. Co do agility to raczej niemożliwe bo nie mam przeszkód. Więc zastanowię się nad frisbee i kupię jakiś gryzak do rzucania. No a w przyszłości może poćwiczymy coś w rodzaju Rally-O 😉

Victoria
    Victoria
    Participant

Roller to rodzaj rzutu w Dog Frisbee – rzucasz dysk tak, by toczył się krawędzią po ziemi 😉
    Są przeróżne rodzaje frisbee – plastikowe, gumowe i materiałowe (założę się, że jeszcze jakieś inne się znajdą). W Karusku są dyski o małym rozmiarze, dostosowane do szczeniaków i dorosłych psów małych ras – 12cm średnicy.

Bieganie też jest dobre, ale odległość zwiększaj stopniowo – wiadomo, żeby nie przeforsować szczeniaka. Jednak akurat Rally-O też warto ćwiczyć, w końcu spacer powinien być urozmaicony – możesz trochę z nim pobiegać, ale też parę minut poćwiczyć posłuszeństwo. Właścicielka Niko na pewno będzie zadowolona, że jej pies zna nowe komendy 😉

Łapka
    Łapka
    Participant

Popieram dziewczyny, nawet takie „lekkie” sporty mogą być niebezpieczne w jego wieku…

Lusia
    Lusia
    Participant

no właśnie jak sprawdzałam kiedyś w necie co to roller to mi wyskoczyła piłka dla psa :/

Okarolina
    Participant

Ja bym uważała ze sportami, żeby pieska nie przeciążyć, choć spacerki nie zaszkodzą

TEKILA16
    TEKILA16
    Participant

Bawić się z nim frisbee możesz już teraz. Na początek polecam gumowe do rzucania nie są za dobre, ale np. do roller’ków… Będzie to dla niego miła rozrywka, ale co do treningów to bym poczekała minimum do czasu aż będzie miał pół roku (pamiętaj, żeby nie przeciągać się z nim za bardzo dopóki nie wymienione wszystkich zębów). Jak będziesz potem zmieniać na plastikowe to na początek polecam miękkie.
    TEKILA16

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.

scroll to top