poniedziałek, 25 września 2017

Między nami psiarzami – luźne pogawędki

This topic contains 725 replies, has 33 voices, and was last updated by Raf2012.. Raf2012.. 3 months ago.

Viewing 15 posts - 691 through 705 (of 726 total)
  • Author
    Aleksik
    Aleksik
    Participant

Labki to jeszcze, mają mało żywiołową naturę ( to znaczy bc są bardziej żywiołowe ) ale BORDERY?! Bordery są wymagające… A tak wgl to chyba trza to gdzieś zgłosić…

PS. Natalia chcesz wziąć udział w debacie? 😉

Tofifi
    Tofifi
    Participant

Nie dopisałam: psy nieodpowiednie dla dzieci poniżej drugiego roku życia 😀 My sobie jedziemy samochodem, Tofik śpi a ja słucham muzyki. A w ogóle to u nas w szkole niedługo kiermasz śeiąteczny. W zeszłym roku były zabawki dla psów, mam nadzieje, że w tym roku też będą 😉

Aleksik
    Aleksik
    Participant

O, u nas 1 grudnia kiermasz też, ale ciastek.

Victoria
    Victoria
    Participant

U nas nic szczególnego, owczar cały czas przyzwyczajany do innych psów, z rok temu ogarnęłam sobie ekipę spacerową, więc jest ciekawie 😀 Zo dostała w końcu sledy (we wrześniu jakoś, nie pamiętam już), więc sezon zaprzęgowy mogę uznać za otwarty 😉 No i szczeniak, cały czas jest planowany, wyprawka rośnie – jutro nawet parę rzeczy mi kurier przywiezie <3

Tofifi
    Tofifi
    Participant

O, a jakiej rasy szczeniaczek będzie?

Victoria
    Victoria
    Participant

Moja lista wynosiłam jakieś 40 ras, no ale staram się ją zawężać 😛 Raczej będę wybierać między Czeskim Fouskiem, Pudlem Królewskim, Malinois, Australian Cattle Dog’iem, Whippetem i innymi chartami, w tym Sloughi i Saluki 😀

Tofifi
    Tofifi
    Participant

Malinki są słodkie <3 a o pudlu królewskim nawet nie słyszałam :-p Ja w daaalekiej przyszłości będe miała jamnik i sheltie. Czekam na 22 urodziny, bo wtedy mam zamiar je sobie sprawić 😀

Raf2012..
    Raf2012..
    Participant

Hej, parę dni mnie nie było ale już jestem. 🙂
    Mi podobają się pudle, ale i tak wzięłabym psa ze schronu.
    A co do psów dla dzieci około 4-6 letnich, mój sześcioletni kuzyn chce miec psa który by go obronił i miałby co najmniej 50 kg… Tłumaczę mu, aby pies go obronił musi go dość dużo szkolić i przede wszystkim chodzić z nim na spacery i się z nim bawić. Ale nie wiem jak on to zrobi, jeśli ucieka gdy Rafil do niego podejdzie. Mówiłam, że lepiej aby kupił sobie kota, bo i tak nie chodzi za dużo na dwór, woli komputer, ale nie wiem czy to zadziałało. Myślę, że rodzice nie pozwolą mu na psa ale nie wiem…

Ps.Na olx jest kennel za darmo, i chyba go wezmę.

Victoria
    Victoria
    Participant

Malinki nie są „słodkie”, uwierz 😛 To psy pracujące, obronne, lubiące używać zębów – jak wyczają, że mogą coś zębami osiągnąć, to z wielką przyjemnością będą to wykorzystywać. Gwałtownie reagują na wszelkie zmiany w otoczeniu, belg w ułamku sekundy ze spokojnego psa jest w stanie rozszczekać się i rzucić na kogoś kto mu nie podpasuje – dlatego wychowanie od samego początku i socjalizacja to podstawa. A wychowanie takiego psa nie jest łatwe, bo belg raczej nie wybacza błędów szkoleniowych – jak już się czegoś nauczy to nie wypadnie mu to samo z głowy. W przypadku komend to super cecha, ale w przypadku problematycznych zachowań nie jest już tak fajnie :p

Zresztą, ACD wcale nie jest lepszy, to też twardy pies, jak się go do obcych nie przyzwyczai to może być problem i to spory, bo chociaż to nie jest jakiś ogromny pies, jest podejrzliwy w stosunku do obcych i jest skłonny nawet zaatakować. Typowy pies jednego pana, jak ktoś nie należy do rodziny to lepiej niech na posesję nie wchodzi 😉

Jeśli chodzi o psa dla dzieci (bo widzę, że taki temat jest t poruszany), uważam, że dziecko może mieć psa na własność wtedy, gdy jest w stanie samodzielnie zajmować się tym psem, tj. samo pójdzie z psem do weta, samo go będzie utrzymywać (wydatki na weterynarza pominę, ale karma czy zabawki – jak najbardziej), jest w stanie nad tym psem przynajmniej fizycznie zapanować i wie jak się zachować w sytuacji, gdy psu się coś stanie np. na spacerze zaatakuje go inny pies. Generalnie wychodzi na to, że psa mogą mieć dzieci, a właściwie młodzież od 15-ego roku życia, tak mniej więcej. No ale wiadomo, jak ktoś jest nieodpowiedzialny to choćby miał i ze 30 lat – psa mieć nie powinien.

Raf2012..
    Raf2012..
    Participant

Zgadzam się z Tobą Wiktoria. Jeżeli ktoś jest nieodpowiedzialny, zwierząt, szczególnie psów a takich jak bordery, ONki lub malinoisy tym bardziej…
    —————————————————————————

Ostatnio Marian na spacerach lub gdy biega na podwórku, próbuje zwrócić na mnie uwagę ciągnąc mnie zębami za kurtkę, nie zwracam na niego uwagi, chowam ręce do kieszeni, czekam aż się znudzi i odejdzie, po paru minutach wołam go i się z nim bawię. Od wczoraj gdy wypuszczam Mariana, biorę do ręki szarpak i gdy Marian interesuje się szarpakiem, zaczynam się z nim bawić, a gdy interesuje się moją kurtką lub ręką, chowam szarpak, ręce do kieszeni i nie zwracam na Mariana uwagi. Myślę, że to pomoże, bo trochę już widzę efekty.

PS. Rafil już nie szczeka na męża mojej siostry, znaczy się pare razy szczeknie, ale gdy go zawołam to przychodzi do mnie, ja mówię parę komend, a resztę smaków rzucam na ziemię i Raf musi trochę się wysilić aby ich poszukać jeśli połowa z nich wpadnie pod krzesło a druga połowa pod szafę, bo ostatnio jakoś węch mu się pogorszył. xD

Tofifi
    Tofifi
    Participant

Wiem, wiem ale mam kontakt z malinem i on jest spokojny jak anioł 😀

Tofifi
    Tofifi
    Participant

A z tą słodkością chodziło mi o wygląd =p ACD to rzeczywiście bardzo trudne psy. Wogóle to każdy pies jest po swojemu trochę trudny 😉

Raf2012..
    Raf2012..
    Participant

Hej. Pp coś ucichło. Ja nie wchodziłam na firu, gdyż mam nową komórkę i musiałam ją rozpracować a do tego jestem chora. Xd
    Cieszę się bo przez ostatnie pół roku miałam tel. bez aparatu i korzystałam z mojego laptopa który zawiesz się co 2 min. Dosłownie! Teraz mam czym robić zdjęcia więc muszę wysłać konkórsów.
    —————–

Ktoś mi już przysłał z olx brita 15 kg za 50 zl. Rafik za britem szaleje, Marian je jak jest głodny, z pewnością wolał boscha. Psy jadły jeszcze briantosa, i ta karma dość mocno smakowała obu psom, więc następny worek chyba kupię briantosa. Jest tam mięsa o ile pamiętam tyle co w boschu a w zooplus jest gratis frisbee. Za 14kg +frisbee 74 zl.

…………,…………

Rafiza uczę otwierania lodówki a Mariana ciągle zostań.
    ………………………

W zeszłą sobotę cwiczyliśmy top speed dog. Rafik pobił swój rekord.
    W 3 sekundy przebiegł 28 metrów.
    Marian cwiczyl ostatnio miesiac temu i dobiegł w 6 i pół sekundy przez 40 metrów.

……………………..

W niedzielę moj tata pójdzie z Marianem i ze mną na spacer do lasu.
    Dobrze, że się zgodził, bo Marych nie był na spacerze od 1,5 miesiąca! Dlaczego?
    Bo ja go nie moge sama wyprowadzić bo jak zobaczy psa to go nie utrzymam na smyczy, a nie chcę mu zakładac kolczatki. Więc czekam az ktoś będzie mieć trochę czasu aby się z nami przejść… 🐕🐶

……………………,.

Kto to przeczytal prosze niech cos napisze bo pp znów uschnie jak jakieś 2 mieś. temu. ☺

Tofifi
    Tofifi
    Participant

A ja dziś byłam na szkolnym kiermaszu i kupiłam sobie skarbonkę w kszałcie psa( za 3 zł- czysty zysk!) Tofik nauczył się nie ruszać rzeczy gdy mu mówię. Życzymy wesołych świąt( z wyprzedzeniem, ale będziemy z Tofikiem życzyć drugi raz😀) Miłego robienia psiezentów 😄🐶🎁🎄🎅

Matylda
    Matylda
    Participant

Cześć 😛

Tak mnie tknęło, żeby tutaj wejść- jak widać słusznie bo coś zaczyna żyć xD

Zacznę od tego, że moje marzenie w końcu się spełniło (właściwie to już 4 msc temu 😛 ) – zamieszkał ze mną Axel – golden retriever 😀

Podejmując temat, wtrącę coś do zdania
    „Labki to jeszcze, mają mało żywiołową naturę ”
    Wiem, że to w kontekście do bc (które, skąd inąd wśród nastolatek stają się coraz większym odsetkiem, co niestety, ale jest szkodą dla tych psów…). Jednak bc w kwestii świadomości wygrywają z labami – ludzie mają przeczucie, że są to żywiołowe psy, a labki? Laby to misie do przytulania, którym wystarczy 5min spacerek w koło bloku… A potem widzimy rozhisteryzowane laby na kolczatach i flexi :/

No i jeśli chodzi o maliny, to wszystko co Wiki napisałaś, odzwierciedla malinę chłopaka mojej kuzynki… Diabeł wcielony- nic z nim nie robią, pies ma lęk separacyjny, do tego przejawia zachowania agresywne i pilnowanie zasobów… Sami zwalili brakiem konsekwencji i socjalu, do tego metody awersyjne i mamy maszynkę do mięsa (dosłownie, bo kłapie ryjem na prawo i lewo… )

Wesołych Świąt 😛

Viewing 15 posts - 691 through 705 (of 726 total)

You must be logged in to reply to this topic.

scroll to top