niedziela, 19 listopada 2017

This topic contains 28 replies, has 9 voices, and was last updated by  melanija 2 months, 3 weeks ago.

Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
  • Author
    Matylda
    Matylda
    Participant

Ja też słyszałam dobre opinie o telekarmie, chociaż u nich nie kupowałam

Szelki fajne, z tym że wydaje mi się czy te 1,5 cm nie będzie za wąskie? Nie wiem jakiej wielkości jest twój psiak 😉 Ale z całego serca mogę polecić firmy HM, zrobią ci takie szelki jakie zechcesz i to w dobrej cenie 😉 Chociaż tu jest przecena, ale trixie ogólnie się drogo ceni

AgaiRa
    AgaiRa
    Participant

Sprawdzę HM.

AgaiRa
    AgaiRa
    Participant

Hej, moja koleżanka karmiła swojego psa chappim albo puszkami pedigree.
    W nagrody dawała mu czekoladę i pies żyje! Chociaż pies ma jakieś 7 kilo i tylko 11 lat, nie jest taki jak powinien być pies w jego wieku. Ma problemy, ze stawami itp. Na gwiazdkę dałam jej kilo różnych chrupków z boscha i książkę Victoi Stiwell. Poczytała tam trochę o żywieniu i wczoraj podpytała mi się z jakiego sklepu kupuję karmy. Odpowiedziałam, że z zooplusa, i za chwilę powiedziała, że też kupi karmę z zooplusa i chyba boscha!:p Poczytała tam też o szkoleniu i nauczyła już Bura siad i poproś. 😀
    Więc bardzo się cieszę i jeśli szukacie prezentu dla nie za bardzo doświadczonego właściciela, to myślę, że dobra książka i smaki na próbę zamiast marketówki to super prezent! 😀

N&D
    N&D
    Participant

Dobrze, że koleżanka już wie, jak powinna żywić psiaka 🙂 Ja mam koleżankę, która ma dużego kundelka (chyba mieszańca boksera z jeszcze jakimś psiakiem). Kiedy u niej byłam, widziałam w psiej misce jakieś kolorowe chrupki (czyli pewnie Chappi lub Pedigree)… Może kupię jej kiedyś książkę o żywieniu, to zobaczy, że pies nie powinien się żywić karmą zawierającą 4% mięsa…

ferdi106
    ferdi106
    Participant

Pedigree lub Chappi, są tanimi karmami, a jak wiadomo nie zawsze są najlepszej jakości… 4% mięsa to naprawdę za mało…

N&D
    N&D
    Participant

Mogę jeszcze zrozumieć, że komuś skończy się karma i kupi taką marketówkę, żeby psiak miał co zjeść na te dwa dni 😉 , ale jako podstawowy posiłek… 😐

AgaiRa
    AgaiRa
    Participant

Mi kiedyś padł prąd na 2 dni w domu i psy w tedy jadły pedigree. Bo nie miałam boscha ani gotowanego jedzenia a nie było prądu.

PS. Pedigree w merkecie u mnie jest za 5,27 a bosch w zooplusie jest w dwupaku za 4,99! Więc lepsza karma i lepsza cena.

Tylko, że więcej ludzi kupuje chyba „puffi” za 3 zł kilo niż chappi. 😀

N&D
    N&D
    Participant

Myślę, że tacy „właściciele” psów kupują karmy z marketu, bo są łatwo dostępne 😉 Po za tym tacy ludzie raczej nie czytają składów karm i nie wchodzą na strony sklepów zoologicznych typu Zooplus, więc nie wiedzą, że w prawie takiej samej cenie (a nawet tańszej!) mogą kupić karmę z lepszym składem 😉
    PS. Trochę nieskładna ta moja wypowiedź, ale już trudno – chyba rozumiecie, o co mi chodzi 😛

AgaiRa
    AgaiRa
    Participant

Ja wszystko doskonale zrozumiałam.
    Co do tych karm – idzie się do marketu, kupuje się orzeszki, marchewkę i przypomina się, że karma się skończyła, więc najtańsza ląduje w koszyku.
    Niektórzy ludzie, kupują tą puffi na 2 albo 3 zł kilo, i jeszcze ją oszczędzają! Znaczy dawają garść karmy na 15 kilowego psa na dzień… 😛

N&D
    N&D
    Participant

Ja tak można na psie oszczędzać… xD Mój to je dosyć drogą karmę (rodzice płacą, więc co tam XD), i jeszcze dziennie jakieś 300 gram xD

AgaiRa
    AgaiRa
    Participant

Jutro kupuję karme suchą dla psów, ale nie wiem jaką wybrać. xD 😛
    Do wyboru mam:
    Boscha jagnięcina i ryż
    Brita prmium adult
    Oraz purina dog chow.

Cenowo jedynie purina się wyróżnia, ale co tam. 😀 Muszę wybrać taką, żeby pasowała i do Marianka i do Rafila. Może wiecie o tych karmach coś więcej niż ja. 🙂

Raf2012
    Raf2012
    Participant

Muszę spróbowac tego suplementu. Raf panicznie boi się burzy..

beatka1612
    Participant

Witajcie! Ponieważ to mój pierwszy post to może się przedstawię. Mam na imię Beata 🙂 Planujemy z mężem wprowadzić nowego członka do naszego życia a dokładniej marzy nam się boxer. Moje pytanie może wydawać się głupie ale nigdy oboje nie mieliśmy zwierzaka w domu a chcemy do tego podejść profesjonalnie. Czy jako szczeniak taki pies powinien przyjmować karmę suchą czy mokrą? Czytałam wiele opinii w Sieci i ciężko mi wywnioskować jedną konkretną informację. Dziękuję z góry za odpowiedź 🙂

melanija
    Participant

To wszystko zależy od Ciebie i Twojego czworonoga, co będzie mu bardziej smakowało. Dla szczeniaka na pewno musisz wybrać specjalną karmę z dopiskiem junior, ponieważ ma ona wysoki skład odżywczy, który na samym początku jest bardzo ważny podczas rozwoju szczeniaka. Dobre firmy produkujące karmę znajdziesz tutaj http://www.krakvet.pl/productsToNewsletter.php?gId=50555
    Karma sucha jest na pewno tańsza i ma dobry wpływ na uzębienie, natomiast mokra podsiada dużo wody, dobrze wpływa na przewód pokarmowy i jest lepsza w smaku dla psiaka, Można takie karmy również łączyć ze sobą jako karma pełnowartościowa i uzupełniająca. Należy jednak zwrócić uwagę na odpowiednie proporcje!

Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)

You must be logged in to reply to this topic.

scroll to top